Adnan Oktar davası devam ediyor: 'Kaşıkla oynayan Mehdi mi olur?'

Adnan Oktar davası devam ediyor: 'Kaşıkla oynayan Mehdi mi olur?'
20 Eylül 2019 - 09:41

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik davanın görülmesine bugün de devam edildi. İddianamenin 4 numaralı sanığı Bora Yıldız, Oktar için hiçbir zaman ‘Mehdi’ demediğini ileri sürdü ve “Kendisi de söylüyor. Kaşıkla oynayan mehdi mi olur?” dedi.

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma sonucunda haklarında dava açılan örgütün elebaşı Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 167’si tutuklu 226 sanığın yargılandığı davada, sanıklar savunma yapmaya bugün de devam etti.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salonda yapılan duruşmada, iddianamenin 4 numaralı sanığı Bora Yıldız, savunma yaptı.

Tutuklu sanık Bora Yıldız, seküler bir ailede yetiştiğini, Bağdat Caddesi’nde bir koleje gittiğini, ailesinde yeterince dini eğitim görmediğini anlatarak, bir süre sonra Oktar’ın çevresindekilerle daha sonra ise Adnan Oktar’la tanıştığını ve o zamanlar 23-24 yaşlarında olduğunu söyledi.

Adnan Oktar’ı 22 yıldır tanıdığını belirten Yıldız, “Arkadaşlarımla tanıştığımda kızgın çölde su bulmuş gibi oldum. Adnan Oktar’ın kitaplarını okudum, kitaplarını da okumayan çok az kişi vardır. Kuran ahlakını burada gördüm. Adnan Oktar bize sadece ‘Kuran’ı okuyun’ dedi. Ben tek başıma olsaydım dinimin bir kısmını yaşayabilirdim sadece. Buradaki arkadaşlarımın faaliyetleri vesilesiyle farklı şehirlerde Allah’ın varlığının anlatılması için binlerce konferans verdim” diye konuştu.

‘ÇOĞU DOĞAL ARKADAŞIM’

Kendisine “örgüt kurucusu, kız tavlama imamı” gibi suçlamaların yöneltildiğini söyleyen sanık Yıldız, kız tavlama olayının olmadığını, kız tavlama kelimesi ile birçok gazetede haftalarca manşet olduğunu, inşaat mühendisi, büyük projelere imza atmış bir insan olarak mahkemede “kız tavlama imamı” olarak bulunduğunu ifade etti.

Sözde “kız tavlama imamı” iddialarıyla tutuklandığını, soruşturmanın 2016 yılında başladığını, kendisinin 2018 yılında tutuklandığını, tutuklandığı tarihte cinsel saldırı suçundan kimsenin kendisinden şikayetçi olmadığını belirten sanık Yıldız, şöyle devam etti:

“23 yıldır buradayım ben. Biz tutuklandıktan sonra madem baskı kalktığı için müştekiler şikayetçi oldu, 2008 yılında da operasyon geçirdik, zor zamanlardaydık, o zaman neden şikayetçi olmadılar. Ben tutuklandıktan sonra 14 günde 10 tane bayan Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne giderek, şikayetçi olmuşlar”

‘BENİ 3 DAKİKA TANIYAN KIZ DA AYNI CÜMLEYİ KURMUŞ, 3 YILDIR TANIYAN KIZ DA AYNI CÜMLEYİ KURMUŞ’

Yıldız, tanıdığı kadınların yıllar sonra aleyhinde ifade verdiğini aktararak, “Böyle bir şey olabilir mi? İfadelerde beni 3 dakika tanıyan kız da aynı cümleyi kurmuş, 3 sene tanıyan kız da aynı cümleyi kurmuş. Yönlendirme ifadeler vermişler” dedi.

Telefonunun dinlenildiği dönemde irtibat kurduğu kadınların kendisinden şikayetçi olduğunu dile getiren Yıldız, “Şikayetçilerden, Allah şahit, zerre kadar kin duymuyorum. Sırf benimle tapeleri var diye, tutuklanacaklar diye korkuyordum. Ben çok rahatım. ‘Oh’ dedim rahatladım, iftiraları görünce, ‘Onlar kurtulmuş’ dedim. Bu aleyhe ifade veren kızların içlerinde birkaç tane flörtüm oldu ama çoğu doğal arkadaşım. Aramızda da dini inancım gereği cinsellik de olmamıştır” ifadelerini kullandı.

‘SAÇMA SAPAN İDDİALAR’

Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk’in “İddianamede anlatıldığına göre, zengin görüntüsü vererek tanıştığınız ve ilişkiye girdiğiniz kişileri, örgüt içi telkinlerle diğer örgüt üyelerine sunduğunuz anlatılıyor” demesi üzerine, sanık Yıldız, “Müşteki kızlar ifadelerinde, ‘Ben evlenmek için Bora’yla cinsel ilişkiye girdim’ diyorlar. Ben konuşurken kendimi tutamam, dinden ayetler söylerim. Benim camiayla olan ilişkimi sakladığımı söylüyorlar. Benim arkadaşlarımla içtiğim su ayrı değildir. İlk tanışmamda eğlendiğim arkadaş grubumla tanıştırırım. Bu arkadaşlarım A9 televizyonunda her gün tv programına katılmıştır. İsimlerini internetten arasalar bulurlardı. Saçma sapan iddialar. Yıllardır hakkımızda bu turnike iddiaları var. Ben bir kıza diyeceğim ki ‘Seninle evleneceğim ama 10 tane arkadaşımla beraber ol.’ Brad Pitt olsanız kabul etmezler” diye konuştu.

Yıldız, Adnan Oktar’ı çok sevdiğini söylediğini ancak asla “Mehdidir” demediğini anlatarak, “Kendisi de söylüyor. Kaşıkla oynayan mehdi mi olur?” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum