Bakan Selçuk'tan Van'daki o öğretmenlerle ilgi Elimizde Belgeler Var dedi

Van'ın Çatak ilçesinde bir lisede birbirlerine sarıldıkları gerekçesiyle iki öğretmen hakkında soruşturma açılmıştı. Herkes bu konuyu dostça sarılmak olarak yorumlarken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya son noktayı koydu. Ortada Bir ayıp var bu ayıbı öğretmenlik mesleğini koruma ve ayıbı örtmek için açıklamıyoruz. dedi

Bakan Selçuk'tan Van'daki o öğretmenlerle ilgi Elimizde Belgeler Var dedi
13 Ocak 2020 - 12:11 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 12:17

Van'ın Çatak ilçesinde bir lisede birbirlerine sarıldıkları gerekçesiyle iki öğretmen hakkında soruşturma açılmıştı. Herkes bu konuyu dostça sarılmak olarak yorumlarken  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili son noktayı koydu. Ortada Bir ayıp var bu ayıbı öğretmenlik mesleğini koruma ve ayıbı örtmek için açıklamıyoruz. dedi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNNTürk’te yayınlanan 5N1K programında Cüneyt Özdemir’e Van Çatak'ta birbirlerine sarıldıkları gerekçesiyle haklarında soruşturma açılan öğretmenlerle ile ilgili çok çarpıcı ifadelerde bulundu.

Cüneyt Özdemir, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Van Çatak’ta bir lisede doğum günü kutlaması için bir birine sarılan öğretmenle neden ceza verildiğini, sarılmaya ceza uygulamasını doğru bulup bulmadığını sordu?

Bakan Ziya Selçuk, bununla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını, olayın doğum günü ile bir ilgisinin olmadığını, elinde belge ve dökümanlar bulunduğunu, öğretmenlik mesleğini koruma ve ayıbı örtmek için bunları açıklamadıklarını belirtti.

Ayrıca Bakan Ziya Selçuk, elindeki bilgileri programdan sonra Cüneyt Özdemir’e gösterebileceğini ifade etti.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum