Kilyos Açıkların Kayıp Olan balıkçılar hakkında açıklama Geldi

İstanbul Valiliğinde yapılan açıklamada kaybolan 3 balıkçıdan 2 sinin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 1 balıkçı için arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

Kilyos Açıkların Kayıp Olan balıkçılar hakkında açıklama Geldi
14 Ocak 2020 - 21:15

Kilyos açıklarında Cuma günü yaşanan kazada balıkçı teknesi ile Rus tankeri çarpışmış, kazada 3 balıkçı kurtarılırken 3 balıkçı ise denizde kaybolmuştu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı TCG Alemdar denizaltı kurtarma gemisi ve Sahil Güvenlik ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda 2 balıkçının cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 1 balıkçı için arama çalışmaları devam ederken İstanbul Valiliğinden konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Kayıp 1 balıkçı için arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Gece süresince bir Sahil Güvenlik Botu tarafından termal kamera ile sabah gün aydınlanana kadar su üstü aramasına devam edilecektir. Yarın sabah 08.00'dan itibaren Sahil Güvenlik Komutanlığından 2 bot, 1 dalış timi ve 1 helikopter ile su üstü araması yapılacaktır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Alemdar ve TCG Çubuklu gemileri tarafından da su altı aramasına devam edilecektir" denildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum