Van Gölü'nün kirliliğine dikkat çekmek için 16. zirveyi yaptılar

Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, “Van Gölü kirlenmesin, temiz kalsın” bilinciyle 5 il 25 zirve etkinliği kapsamında çıktıkları 3 bin 300 Nazo Dağı’nda hem mesajlarını verdiler, hem de kar üzerinde halay çekip karla pekmez yediler.

Van Gölü'nün kirliliğine dikkat çekmek için 16. zirveyi yaptılar
17 Eylül 2019 - 22:21

Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, “Van Gölü kirlenmesin, temiz kalsın” bilinciyle 5 il 25 zirve etkinliği kapsamında 16’ncı zirvelerini 3 bin 300 rakımlı Nazo Dağı’nda gerçekleştirdiler. Kalabalık bir ekiple zirve yapan dağcılar, Van Gölü’nün kirletilmemesi için önce mesajlarını verdiler, ardın da kar üzerinde halay çekip eğlendiler, karla birlikte pekmez yemenin keyfini çıkardılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vadi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ömer Demez, “Vadi Doğa Sporları kulübü olarak Van Gölü ölüyor, sessiz kalma, kirletme, temiz kalsın, Van Gölü koruma kanunu olmalı bilinciyle yola çıktığımız 5 il 25 zirve tırmanışları kapsamında yer alan 3 bin 300 rakıma sahip 16’ıncı zirvemizi Nazo Dağı’na gerçekleştirdik. Van Gölü Allah’ın bize en güzel hediyesi armağanıdır. Atalarımızdan bize mirastır. Çocuklarımızın bizde ki emanetidir. Özellikle atık suları arıtmadan Van Gölüne bırakan belediyeler, sahil bandında kamu kuruluşları, özel kuruluşlar ve tembel piknikçiler en çok kirletenlerdir. Belediyelerin yapılacağı en büyük proje yol, değil asfalt değil, park değil, en büyük projeleri Van Gölüne akıtılan başta kanalizasyon arıtma tesisleri kurmaktır. Van Gölü’nü kirletme büyük vebaldir. Gelecek nesil onları affetmeyecek” dedi.

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum